Navigace

Časopis

 • Gabriela von Goerne: Elektrárna bez emisí CO2 – nereálný pokus nabarvit uhlí na zeleno

  Autorka je klimatickou expertkou mezinárodní organizace Greenpeace. Podílela se na konečné zprávě z roku 2005 pro IPCC (International Panel on Climatic Changes), týkající se technologie CCS (Carbon Dioxide Capture and Storage). gabriela.goerne@greenpeace.de
  publikováno: 15. října 2017
 • Právě nyní je doba pro rychlý a úplný přechod na obnovitelnou energii

  Rezoluce shromáždění delegátů mezinárodního jednání představenstva EUROSOLAR e.V. 2017 v Bonnu
  publikováno: 12. září 2017
 • Švýcarské jaderné elektrárny na cestě do konkursu

  Ve Švýcarsku se nedávno konalo referendum o dalším osudu jaderných elektráren. V něm zvítězil nevelkou většinou názor, že elektrárny mají ve výrobě elektřiny pokračovat. Podle Rudolfa Rechsteinera se to však nevyplatí.
  publikováno: 31. ledna 2017
 • Jaderná havárie ve Fukušimě je pro Japonsko stále dražší

  Tokio – Japonsko nyní odhaduje zdvojnásobení přímých nákladů vzniklých ve spojitosti s reaktorovou havárií ve Fukušimě na 22 bilionů jenů, tedy 180 miliard euro. Především v jedné oblasti byly náklady doposud zcela podceněny.
  publikováno: 19. prosince 2016
 • Korektní česko- rakouské vztahy s nekorektním překladem

  publikováno: 22. října 2016
 • Padesátkrát více než Černobyl

  Současná nekontrolovaná a neřízená migrace, tak i provoz jaderných zařízení vedou k narušení základní demografické charakteristiky - poměru pohlaví - snižují počet narozených dívek.Tím představují výrazný faktor nestability.
  publikováno: 7. března 2016
 • Evropské sluneční ceny uděleny v historickém srdci Prahy

  TISKOVÁ ZPRÁVA (od 23.11, 16:00) Místo a datum: Praha, 23. listopadu 2015 Partneři: Tobias Jaletzky / Milan Smrž
  publikováno: 25. listopadu 2015
 • Evropské sluneční ceny 2015 v Senátu PČR.

  Udílení Evropské sluneční ceny 2015 v Senátu PČR. Kapacita sálu je již bohužel zaplněna.
  publikováno: 9. listopadu 2015
 • Česká republika je obnovitelná

  V minulém týdnu byla významným ústavním činitelům, předsedovi a místopředsedům/kyni PČR, stejně jako předsedům a předsedkyni a místopředsedům významných parlamentních výborům rozeslána následující kompilační zpráva, která popisuje poslední ekonomický vývoj obnovitelných zdrojů energie ve srovnání se zdroji jadernými. Celkem bylo odesláno a na 50 adres. Po deseti dnech přišly tři odpovědi.
  publikováno: 29. března 2015
 • Nezbytně potřebujeme novou progresivní energetickou politiku

  Miloš Zeman prohlásil, že český stát nebude podporovat obnovitelné zdroje energie. Jak si skutečně stojí? Pravidelně se na ně například svádí zvyšování ceny elektřiny. Majoritní část zvýšení ceny elektřiny ovšem na jejich vrub nepadá.
  publikováno: 9. května 2014
 • Osudová závislost na ruském plynu?

  Dění na Ukrajině vede k úvahám o snižování energetické závislosti na Rusku. Může řešení přinést břidlicový plyn? V této souvislosti se málo hovoří o obnovitelné energetice a výrobě syntetického metanu z obnovitelných zdrojů.
  publikováno: 9. dubna 2014
 • Dopis prezidentu republiky

  Dne 20.3. 2013 byl prezidentu republiky Miloši Zemanovi odeslán dopis se stanoviskem národní sekce evropského sdružení EUROSOLAR k prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách.
  publikováno: 20. března 2013
 • Evropské sluneční ceny za rok 2012

  Evropská platforma pro obnovitelnou energii EUROSOLAR uděluje každoročně několik národních a Evrop ceny z oblasti obnovitelné energie. Pro srovnání evropského rozvoje obnovitelné energetiky přinášíme přehled loňských cen, udělených v prosinci 2012 v Berlíně projektům a iniciativám z Chorvatska, Švýcarska, Španělska, Itálie, Německa, Maďarska a Rakouska.
  publikováno: 25. ledna 2013
 • Česká sluneční cena za rok 2012

  Národní sekce evropského sdružení EUROSOLAR udělila za rok 2012 jedinou sluneční cenu, a to za úspěšně realizovaný a provozovaný projekt energeticky nezávislé obce Kněžice a založení klimatického mikroregionu Podlesí.
  publikováno: 20. prosince 2012
 • Pracovní program skupiny EUROSOLARU v Bundestagu

  publikováno: 28. září 2000
 • Obnovitelné energie v roce 2000

  publikováno: 28. září 2000
 • Fotovoltaika v Japonsku a nová energetická strategie pro 21 století.

  Department of Photonics, Faculty of Science and Engineering Ritsumeikan-University, Noji, Kusatsu City, Shiga 525-8577 Japan
  publikováno: 28. září 2000
 • Koncept solárního energetického zásobování pro Evropu

  Autor je vedoucím oddělení systémové analýzy Wuppertalského institutu pro klima, životní prostředí a energii, člen komice Enquete Bundestagu a viceprezident EUROSOLARU
  publikováno: 28. září 2000
 • Rozlišovat mezi subvencí a úpravou tržních pravidel pro obnovitelné energie

  Prohlášení evropského Eurosolaru
  publikováno: 28. září 2000
 • "Liberalizovaný" trh s proudem - gigantický podvod

  Hovoří se o 10.000 MW nadbytečné kapacity výroby elektrické energie, která stojí zastavěnou plochu, materiál, práci a kapitál - objem, který je pro jiné aktivity nenávratně ztracen. Kapitáloví vlastníci by chtěli tento propad převést na třetí: na bezelstné spotřebitele, bezbranné plátce daní, na kapitálově slabé konkurenty a pochopitelně na němou přírodu...
  publikováno: 28. září 2000
1 2 3 4 5 6 7
© eurosolar.cz 2017